Благодійні кошти

Надходження та використання коштів, товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога

Адміністрація та педагогічний колектив нашого закладу освіти висловлюють щиру подяку усім батькам учнів за розуміння проблем, які постійно виникають перед школою, і за безкорисливу, конкретну допомогу у зміцненні її матеріально-технічної бази, що сприяє покращенню умов для навчання і виховання підростаючого покоління. 

Інформація про благодійну допомогу, 2023 рік

ПАМ’ЯТКА батькам, які планують здійснити благодійну допомогу до закладу освіти

1. Благодійна допомога регламентується законодавчими актами та нормативними документами (перелік додається).

2. Благодійна допомога є виключно добровільною! Допомагати  закладу освіти чи ні – це Ваше особисте рішення. Ніхто не може контролювати здійснення Вами благодійної допомоги.

3. Благодійна допомога у вигляді коштів не може прийматися працівниками навчального закладу, окрім бухгалтера у закладах освіти, що ведуть самостійний бухгалтерський облік.

4. Переказ благодійної допомоги Ви можете здійснити на спеціальний розрахунковий рахунок  закладу освіти, що розміщений на інформаційному стенді та на сайті закладу освіти, через каси банку, інтернет-банкінг, платіжні системи тощо. У будь-якому обраному Вами варіанті обов’язковим є відповідне оформлення у бухгалтерському обліку.

5. Якщо благодійна допомога робиться у грошовій формі слід зазначати цілі, на які внесок призначається. Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник закладу освіти може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов’язані виключно з основною діяльністю.

6. Благодійник має право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної допомоги, у тому числі шляхом отримання інформації на письмовий запит, участі в загальних зборах батьків, де вирішуються питання надання благодійної допомоги та/чи заслуховується звіт батьківського комітету (ради) про використання благодійної допомоги. Ви можете вимагати позачергові звіти батьківських комітетів (рад) про використання благодійної допомоги.

7. Благодійник має право отримувати звіт про використання внесків.

8. Щомісячний звіт адміністрації навчального закладу щодо залучення та використання благодійних внесків у рекомендованій Департаментом освіти формі повинен розміщуватися на сайті та інформаційному стенді закладу освіти.

9. Ви маєте знати про обов’язковість щорічного звітування керівника закладу освіти  на загальних зборах (конференціях) педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості.

10. У разі примусового збору коштів, фактів дискримінації дітей або порушення вимог діючого законодавства України Ви завжди можете звернутися за Телефонами Довіри Департаменту освіти Коломийської міської ради, громадських приймалень депутатів Коломийської міської ради.

1511____.doc
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.04.2012 №1_9_272 Щодо благодійних внесків (1).doc
Лист Міністерства освіти і науки України від 28.11.2013...о організацію благодійних фондів у загальноосвітніх навчальних закладах.doc
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.04.2012 №1_9_272 Щодо благодійних внесків.doc
1_9_289.docx
Лист Міністерства освіти і науки України від 28.04.2010 № 1_9-290 «Щодо здійснення благодійних та спонсорських внесків».doc
Лист Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 № 1_9-608 Щодо благодійних внесків.doc
Наказ МОН, Мінекономіки,Мінфін від 23.07.2010 №736_902_758 Про затвердження порядків надання платних послуг.doc