Психологічна служба

маркери булінгу.pptx
Памятка маркери булінгу на сайт.docx

Пам'ятка "Маркери булінгу" розроблена соціальним педагогом Галиною ПОГОРІЛОЮ

Паска Валерій Анатолійович - практичний психолог

Тиждень ментального здоров'я

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською та Міністерством освіти і науки України, в ліцеї проведено серію тематичних уроків «Подбай про своє ментальне здоров’я».

Їхньою метою було навчити учнів розпізнавати свої емоції, піклуватися про власне ментальне здоров’я, оволодіти вправами і практиками, щоб допомогти впоратись зі стресами, страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше.

Учні зацікавлено переглянули освітній серіал для підлітків «Ден і Рора проти корпорації стресу», який складається із таких серій: «Новини з міста», «Непрохані гості», «Оце так зустріч», «День Х», «Боятися-це нормально», «Скелет у шафі», «Додому».

Після перегляду серіалу ліцеїсти обмінялися думками та висловили своє ставлення до подій фільму, ознайомилися з техніками самодопомоги, виконали вправи для зниження емоційної напруги.


Психологічний супровід процесу адаптації учнів 1, 5, 10 класів

Профілактика насильства

ПАМ’ЯТКА УЧНЯМ

Пам’ятайте, що насилля − неприпустима річ у стосунках людей.

Ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом.

Ви маєте право висловлювати й обстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова − це насильство.

Навчіться розрізняти поняття добро і зло. Все, що принижує людську гідність, − зло; усе, що звеличує гідність людини, − добро.

 

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ

Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, у якій дитина народилася. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить їй. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну та неповторну.

Не виражайте часто свого незадоволення, критика лише породжує антагонізм у стосунках дітей і батьків.

Давайте дітям можливість відчувати ваше визнання і схвалення.

Ніколи не намагайтеся запевнити дитину в тому, що вона погана.

Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

Завжди давайте дитині шанс бути кращою.

Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.