Психологічна служба
Пам'ятка "Маркери булінгу" розроблена соціальним педагогом Галиною ПОГОРІЛОЮ
Паска Валерій Анатолійович - практичний психолог
Тиждень ментального здоров'я
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською та Міністерством освіти і науки України, в ліцеї проведено серію тематичних уроків «Подбай про своє ментальне здоров’я».
Їхньою метою було навчити учнів розпізнавати свої емоції, піклуватися про власне ментальне здоров’я, оволодіти вправами і практиками, щоб допомогти впоратись зі стресами, страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше.
Учні зацікавлено переглянули освітній серіал для підлітків «Ден і Рора проти корпорації стресу», який складається із таких серій: «Новини з міста», «Непрохані гості», «Оце так зустріч», «День Х», «Боятися-це нормально», «Скелет у шафі», «Додому».
Після перегляду серіалу ліцеїсти обмінялися думками та висловили своє ставлення до подій фільму, ознайомилися з техніками самодопомоги, виконали вправи для зниження емоційної напруги.
Психологічний супровід процесу адаптації учнів 1, 5, 10 класів
Адаптація учнів 10 класів
Для сучасного учня десятого класу в умовах оновлення змісту освіти важливою проблемою є соціально-психологічна адаптація до нової ситуації у процесі переходу до здобуття профільної освіти.
В першу чергу це адаптація до нового класного колективу (перехід із одного класу в другий, об’єднання класів), адаптація до навантаження з окремого профільного предмета, до нових вимог учителів.
За результатами проведених досліджень у 10 класах незначна кількість учнів має певні труднощі в адаптації, і не для всіх учнів адаптаційний період є успішним.
Профілактика насильства
ПАМ’ЯТКА УЧНЯМ
Пам’ятайте, що насилля − неприпустима річ у стосунках людей.
Ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом.
Ви маєте право висловлювати й обстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова − це насильство.
Навчіться розрізняти поняття добро і зло. Все, що принижує людську гідність, − зло; усе, що звеличує гідність людини, − добро.
ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ
Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, у якій дитина народилася. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить їй. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну та неповторну.
Не виражайте часто свого незадоволення, критика лише породжує антагонізм у стосунках дітей і батьків.
Давайте дітям можливість відчувати ваше визнання і схвалення.
Ніколи не намагайтеся запевнити дитину в тому, що вона погана.
Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
Завжди давайте дитині шанс бути кращою.
Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.